Orientačná cenová ponuka Penziónu Platan na rok 2018 pre svadby a iné oslavy: Pozrieť cenník

Okolie

Cyklistická trasa Viedeň – Bratislava – Budapešť

Cykloturisti na nej môžu spoznávať prírodné krásy troch štátov – Slovenska, Maďarska a Rakúska. Vedie popri rieke Dunaj cez Rakúsko na Slovensko a pokračuje do Maďarska. Na trase sa nachádzajú i hlavné mestá týchto krajín – Viedeň, Bratislava, Budapešť.

Na rakúskom území je cyklotrasa najdlhšia. Vedie od nemeckých až po slovenské hranice. Ja som ju prešiel len od Viedne. Vo Viedni sú vybudované cyklotrasy po celom meste i okolí, takže sa dá spoznávať aj zo sedla biku.

Viac ›

Malebné mestečko Győr

Győr je starobylé živé mesto na polceste medzi Viedňou a Budapešťou s množstvom architektonických, kultúrnych i prírodných skvostov.

Diaľničná križovatka lúčovito spája srdce Malej podunajskej nížiny so Slovenskom na severe, s Rakúskom na západe, s Balatonom na juhu a s Budapešťou na východe. Vďaka nedávno dokončenému letisku Győr-Pér je mesto dosiahnuteľné aj letecky.

Viac ›

Vodné dielo Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo, pôvodne projektované  a stavané ako súčasť Sústavy vodných diel Gabčíkovo – Nagymaros, leží na Dunaji poniže Bratislavy, hlavného mesta Slovenskej republiky. Mesto leží v strede Euró­py v blízkosti hraníc s Rakúskom a Maďarskom. Ideálne spojenie je zaručené diaľnicami, železnicou, letecky i vodnou cestou po Dunaji.

Viacúčelové vodné dielo sa začalo stavať podľa Zmluvy z roku 1977 spoločne s Maďarskou republikou. Nakoľko Maďarská republika v roku 1989, v čase keď bolo Vodné dielo Gabčíkovo na slovenskom území  na 90% hotové, najprv pozastavila práce a následne v roku 1992 sa pokúsila vypovedať Zmluvu.

Viac ›

Termálne kúpalisko Veľký Meder

Kúpalisko THERMAL CORVINUS vo Veľkom Mederi na Slovensku, vzdialené 65 km od Bratislavy, sa nachádza na okraji mesta pri krásnom 10 hektárovom lesoparku.

Termálna voda vyvierajúca z dvoch prameňov má blahodarné účinky na choroby pohybového ústrojenstva.Kúpalisko THERMAL CORVINUS vo Veľkom Mederi srdečne očakáva návštevníkov v každom ročnom období  pestrou paletou služieb a deviatimi bazénmi s  teplotou vody od 26-38°C.

Viac ›

Termálne kúpalisko Dunajská Streda

Termálne kúpalisko Dunajská Streda je situované v krásnom prostredí lesoparku, ktorý poskytuje možnosti prechádzok po udržiavaných lesných chodníčkoch. Poskytuje celoročné služby vo svojom kombinovanom krytom bazéne s prepojením na vonkajší bazén. Thermalpark patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie rekreačné strediská Žitného ostrova.

K dispozícii sú rôzne druhy bazénov, veľká pláž, solárium, detské ihriská, masáž, dva tobogány, minigolf, plážové volejbalové ihrisko.

Viac ›